Quote Originally Posted by MARKNABIA View Post
which would you buy? $25 per liter of $42 per gallon...
Get a gallon. With a liter you are restricted to only 2 rolls of 120, with a gallon you can do four rolls at a time. That's one of the biggest benefits of Diafine, being able to process different film types at the same time.