So, that means 9 more people who want to buy 50g. It will be $400/person or so. I would be still interested in a group purchase. PM me if anyone is interested.

Warmly,
Tsuyoshi



Quote Originally Posted by clay
If there is interest in a group purchase, it might make sense if to poll APug for any interest. The last time I did this two years ago, it was about $6.50/g. I think it has gone up quite a bit lately and is probably closer to $8-9/g. To get any reasonable savings, a purchase group would need to buy about 500g at least, if not a whole 1000g.